Sain täna kirja, kus rõhutakse mu tundele (loe “hirmule”), et keegi soovib hakata ära kasutama minu ettevõtte (Vihmategija OÜ) identiteeti.

Tund aega hiljem saatis üks mu klient mulle koopia temale saadetud samasugusest kirjast, kus käis sama jutt tema domeenist. Ja on lisandunud teisigi veel.

Ühesõnaga tahan teada anda, et tegemist on libateadetega.

Tegelikult mitte keegi ei soovi mu ettevõtte identiteeti ära kasutada.

Mõned faktid siia juurde:

  • .com domeen maksab näiteks veebimajutus.ee serveris aastaks 8,75 + km = 10,50
  • .com domeen maksab näiteks veebimajutus.ee serveris 10. aastaks 8,75 x 10 + km = 105.-
  • www.dnsestonia.com domeenil ennast peitev “heategija” on valmis Sulle müüma domeeni 10 aastaks soodushinnaga 199,50€ + km.
  • Pole paha vaheltkasu hulgihinnaga müügi eest 🙂
  • Eesti kontektstis .com domeeni omamine pole peaaegu üldse vajalik, iseasi on USA-s asju ajavad või rahvusvahelised ettevõtted.
  • Minnes nende heategijate kodulehele http://www.dnsestonia.com , pole võimalik välja selgitada, mis firmaga on tegemist
  • Firma, mille all nad väidavad, et tegutsevad, sellist pole olemas.
  • JNE

Kokkuvõtteks, ole teadlik ja ära lase ennast haneks tõmmata!

Kiri ise siin:


Austatud härra/proua!

Saime taotluse registreerida veebileht www.vihmategija.com. Meie süsteemide alusel kuulub Teile www.vihmategija.ee. Sellel võivad olla Teile tulevikus kaugeleulatuvad tagajärjed. Seega on meie kohus Teiega ühendust võtta, et pakkuda Teile esmast registreerimise õigust. See tähendab, et keeldume muu osapoole ja veebilehe taotlusest seoses lehega:

     www.vihmategija.com

Pärast kokkulepet seostame selle veebilehe aadressiga:

     www.vihmategija.ee

See tähendab, et Teil on domeeninime asjus esmane otsustusõigus hilisemate probleemide ennetamiseks.

Tavaliselt oleme kohustatud registreerima domeeninime ja kaitsma seda 10 aastat. .COM domeeni aastamaks on 19.95€. See tähendab ühekordset makset summas 199.50€. Pärast seostamist ühendatakse kogu .COM domeeni läbiv internetiliiklus Teie praeguse domeeni ja veebilehega. See võtab aega kuni 24 tundi. See domeeninimi on siis saadav üle kogu maailma. Muu osapool saab keelduva vastuse ja ei saa enam kasutada Teie domeeninime.

Oluline teave:

–       saate ühekordse arve käibemaksuta summas 199.50€ 10 aasta tingimuse eest.

–       Seda lepingut saab tühistada igal ajal pärast üht lepinguaastat. Ülejäänud aastate eest makstud summa tagastatakse Teie pangakontole.

Kui nõustute meie pakkumisega, saatke leping e-kirja teel 48 tunni vältel pärast kõnealuse e-kirja kättesaamist. Vastuses sellele e-kirjale mainige oma nime, aadressi, käibemaksunumbrit.
Pärastpoole saadame muule osapoolele keelduva vastuse ja seejärel lõpetame seostamise. Saate kinnituse ja kogu vajaliku teabe e-kirja teel samal päeval.

Parimate soovidega

Maksim Ivanov
DNS Estonia
www.dnsestonia.com